Ülkemize Tayland’dan gelmiş olan birçok faydalı masaj çeşidi bulunmaktadır. Başta ataköy masaj salonu olmak üzere Türkiye’de yüzlerce masaj salonunda bu türden uygulamalı masaj teknikleri hayata geçirilmektedir. Bilinen ve son yıllarda önemi iyice artmakta olan su masajı bunların en başında gelmektedir.

Soğuk ve sıcak su alaşımları yapılan bu masajın cilde ve vücuda katkıları oldukça fazla. Vücudumuzun yüzde yetmişini oluşturan su moleküllerini destekleyen canlı su masajları sayesinde ataköy masaj salonu ve diğer işletmeler birçok müşterisine özel hizmetler sunmakta. Su masajının en büyük faydası ise cilde.

ataköy masaj salonu
ataköy masaj salonu

Ataköy Masaj Salonu ile Güzelleşin

Kurumuş, eski canlılığını yitirmiş ciltlerde yeniden canlılık izlenimleri uyandıran su masajı seanslar halinde uygulanıyor. Tercihe ve cildin durumuna göre 7 ila 12 seans aralığında sürebiliyor. Bunun dışında en az su masajı kadar popüler olan ve talepleri günden güne çoğalan bir diğer masaj türü de sıcak taş masajıdır. Özel enerjilere sahip taşların ağrıyan yerler üzerine sürülmesiyle ortaya çıkan bu masajın da birçok faydası bulunmaktadır.

En fazla stres, kaygı bozuklukları ve buna benzer psikolojik tahribatların genelde omuz ve bel bölgesinde yarattığı ağrıyı gidermede etkin olarak rol almaktadır. Aynı zamanda içerdiği pozitif yüklü enerjiler sayesinde vücuttan negatif enerjilerin toplamını atmakta kullanılmaktadır. Yanında tercihen aromalı kürler de kullanılan bu taşlar sayesinde güzel kokulu bir cilde sahip olmak da diğer avantajlar arasında gösterilmektedir.

ataköy masaj salonu

 

 Medikal Masajın Yararları Nelerdir?

            Günümüzde başta ataköy masaj salonu olmak üzere birçok sağlık kuruluşunda masaj aynı zamanda bir ilaç, bir rehabilitasyon aracı olarak kullanılmaktadır. Günümüzde bu türden masajların toplamına medikal masaj denmektedir. Medikal masaj diğer türlerinden ayrı olarak ilaç desteklidir. Kremden daha çok merhem takviyesi ile uygulanmaktadır. Bununla birlikte ataköy masaj salonu ve diğer kuruluşların birçok doktor reçetesine bağlı olarak da medikal masajlar yaptığı bilinmektedir.

En temel özelliği vücuda yerleşmiş ağrıları tamamen geçirmesi olarak görülmektedir. Bunun dışında derinin altındaki iç organlara da doğrudan doğruya nüfuz etme gücü bulunmaktadır. Kanser hastaları ve kalp damar bozuklukları haricinde herkesin faydalanabileceği medikal masajlar doktorlar tarafından da önerilmektedir. Bir sonraki yazımız yeşilköy masaj salonu lütfen okuyunuz.

 

 

 

 

Reklamlar